OPISY NASZYCH TRAS ROWEROWYCH:

 

TRASA V – ostatnie zajęcia rowerowe w tym sezonie

Jelenia Góra „Żerom” – Mysłakowice – Głębock – Sosnówka – Podgórzyn – Sobieszów – Cieplice – Jelenia Góra

Zbiórka przy Żeromie” –ul. Kochanowskiego 18 o godz. 11.00. Powrót ok. godz. 16.00.

Szczegółowy opis trasy:

Startujemy sprzed „Żeroma’ i kierujemy się w stronę ścieżki rowerowej do Mysłakowic. Za tą miejscowością przecinamy drogę Jelenia Góra – Karpacz i bocznymi drużkami, mijając Głębock dojeżdżamy do Sosnówki. Pokonujemy podjazd przy starym basenie i leśną drogą, wzdłuż zbiornika wody dojeżdżamy do Podgórzyna. Kolejne punkty to Sobieszów i wały w Cieplicach. Tu odpoczywamy i bawimy się. Mamy przygotowane dla Was rowerowe konkurencje i miłe niespodzianki. Po odpoczynku ruszamy w drogę powrotną do Jeleniej Góry.

Zgłoszenia udziału w zajęciach proszę wysyłać e-mailem, smsem lub telefonicznie, do piątku 29. czerwca, do godziny 17.00.

Zapraszamy również dorosłych!

Koszty wyjazdu dla dzieci jak zawsze - składka członkowska (30 zł/os)

TRASA IV – CZESKIE KARKONOSZE , POLSKIE IZERY I KARKONOSZE

(średnia, miejscami trudna)

Harrachov Dworzec Kolejowy  Mytiny – dolna stacja wyciągu krzesełkowego na Certova Hora – Certova Hora – Wodospady Mumlavy – przejście graniczne Harrachov – Jakuszce – Polana Jakuszycka – Szklarska Poręba Huta – droga po reglami – Podzamcze/Podgórzyn – Cieplice – Jelenia Góra

Zbiórka przed Dworcem PKP – Jelenia Góra o godz. 10.00 , ew. na trasie przyjazdu pociągu wg. rozkładu jazdy – rozkład obowiązuje od 1. 06. 2012 r.

Powrót ok. 17.00 – 18.00 – dzieci zostaną odprowadzone do domu na trasie powrotu, ew. po uzgodnieniu tel. w innym, wskazanym miejscu.

Szczegółowy opis trasy:

Startujemy pociągiem do Harrachova (niestety w tym roku nie mamy bezpośredniego połączenia, ale szczęśliwie po 15- minutowej przerwie w Szklarskiej Porębie, przesiadamy się do drugiego pociągu i dojeżdżamy do celu).

Ze stacji kolejowej w Harrachovie ruszamy w stronę dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Certova Hora. Wykupujemy bilety i wygodnie zasiadamy na krzesełkach wyciągu. Ze szczytu jedziemy w stronę czerwonej trasy narciarskiej, dalej ok. 300 m poruszamy się w dół niebieską trasą narciarską i wskakujemy na ścieżkę rowerową wiodącą do wodospadów Mumlavy (mapka ). Po krótkim odpoczynku jedziemy do Jakuszyc. Znaną nam już trasą dojeżdżamy do osiedla Huta w Szklarskiej Porębie. Stąd, kontynuując jazdę drogą rowerową ER-2, dojeżdżamy do drogi pod reglami. Na ok. 2 km przed Przesieką skręcamy w lewo, mijamy Żelazny Mostek (to już okolice Zamka Chojnik) i dojeżdżamy do Podzamcza/Podgórzyna. Jadąc polna drogą mijamy Dąbrówkę w Cieplicach i wyjeżdżamy na Osiedlu XX-lecia. Pozostaje nam przejechać do ul. Francuskiej i wzdłuż rz. Kamienna dojechać do Jeleniej Góry.

Z uwagi na terenowy charakter wyjazdu, proszę by każdy uczestnik miał ze sobą zapasową dętkę rowerową z odpowiednim wentylem. Pozostałe „gadżety” zabezpieczy organizator.

Zgłoszenia udziału w zajęciach proszę wysyłać e-mailem, smsem lub telefonicznie, do piątku 15. czerwca, do godziny 17.00.

Zapraszamy również dorosłych!

Koszty wyjazdu dla dzieci jak zawsze - składka członkowska (30 zł/os) + koszty biletów PKP (7.06 PLN + rower 5,50 PLN)  + bilet na wyciąg w Harrachovie 70 CZK, dorośli  bilety PKP (11.20 PLN + rower 5,50 PLN) + bilet na wyciąg w Harrachovie 120 CZK

ZABIERAMY LEGITYMACJE SZKOLNE!!!

TRASA III (średnia, miejscami trudna) – „premia górska” ;) 

Polana Jakuszycka – Chatka Górzystów – Polana Jakuszycka – Szklarska Poręba Huta – Górzyniec – Sobieszów – Jelenia Góra

Zbiórka przed Dworcem PKP – Jelenia Góra o godz. 10.00 , ew. na trasie przyjazdu pociągu wg. rozkładu jazdy – rozkład obowiązuje od 1. 06. 2012 r.

Powrót ok. 17.00 – 18.00 – dzieci zostaną odprowadzone do domu na trasie powrotu, ew. po uzgodnieniu tel. w innym, wskazanym miejscu.

Szczegółowy opis trasy:

Startujemy pociągiem do Jakuszyc (niestety w tym roku nie mamy bezpośredniego połączenia do Polany Jakuszyckiej, ale szczęśliwie po 15- minutowej przerwie w Szklarskiej Porębie, przesiadamy się do drugiego pociągu i dojeżdżamy do celu).

Z Polany Jakuszyckiej, już na rowerach, kierujemy się w stronę Przełęczy Szklarskiej, na wysokości stacji paliw Muller wjeżdżamy Dolnym Duktem Końskiej Jamy na Rozdroże pod Cichą Równią. Konną Ścieżką (niebieski szlak) dojeżdżamy do Torfowiska Doliny Izery i skręcamy w prawo. Przy Chatce Górzystów odpoczywamy, palimy ognisko i wcinamy kiełbaski, a ja z pewnością naleśniki z jagodami :)

Po przerwie kierujemy się do schroniska Orle, dalej do Polany Jakuszyckiej. Ponownie mijając Przełęcz Szklarską wjeżdżamy na drogę rowerową ER-2 prowadzącą do Szklarskiej Poręby – Huty. Stąd, mijając Chatkę Robaczka, dojeżdżamy do Centrum Mikrochirurgii Oka WZROK, „przeskakujemy” drogę Szklarska Poręba – Świeradów Zdrój i rowerowymi ścieżkami dojeżdżamy do Górzyńca. Pozostaje nam, bocznymi uliczkami, minąć  Piechowice i Sobieszów, tak by na wysokości osiedla Orle w Cieplicach wskoczyć na ścieżkę rowerową prowadzącą nas do Jeleniej Góry.

Z uwagi na terenowy charakter wyjazdu, proszę by każdy uczestnik miał ze sobą zapasową dętkę rowerową z odpowiednim wentylem. Pozostałe „gadżety” zabezpieczy organizator.

Z okazji Dnia Dziecka na wszystkich małoletnich uczestników czekają miłe niespodzianki :)

Zgłoszenia udziału w zajęciach proszę wysyłać e-mailem, smsem lub telefonicznie, do piątku 1. czerwca, do godziny 16.00.

Zapraszamy również dorosłych!

Koszty wyjazdu dla dzieci jak zawsze - składka członkowska (30 zł/os) + koszty biletów PKP (7.06 PLN + rower 5,50 PLN), dorośli tylko bilety PKP (11.20 PLN + rower 5,50 PLN).

ZABIERAMY LEGITYMACJE SZKOLNE!!!

 

Do zobaczenia!

TRASA 2, ok. 30 km, trasa łatwa/średnia, praca nad kondycją i techniką:

Jelenia Góra  – Dąbrowica (Żwirownia) – Wojanów - Bobrów – Trzcińsko – Janowice Wielkie / powrót: (trasa drugą stroną rzeki)  Janowice Wielkie – Trzcińsko – Bobrów – Wojanów – Dąbrowica/ew.Maciejowa – Jelenia Góra

Zbiórka: godz. 11.00 ul. Kochanowskiego 18 – przy „Żeromie”

Powrót: godz. 14.00 ul. Kochanowskiego 18 – przy „Żeromie”

Naszą wycieczkę rozpoczynamy sprzed ZSO nr 1, czyli popularnego „Żeroma”. Ścieżkami parku Paulinum dojeżdżamy do lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego. Przejeżdżamy przez Dąbrowicę, mijamy zbiornik wodny „żwirownia” i dojeżdżamy do Wojanowa. Stąd kierujemy się do Bobrowa, mijając zamek kierujemy się do urokliwej, spokojnej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki  Bóbr. Mijamy Trzcińsko i dojeżdżamy do Janowic Wielkich. Przejeżdżamy przez most i kierujemy się w stronę Jeleniej Góry (drugą stroną rzeki). Wycieczkę kończymy w miejscu startu – przy szkole.

Do zobaczenia!

TRASA 1 – rozgrzewka, diagnoza umiejętności i kondycji.

20 km (ew. przedłużenie do 30 km)

 

Jelenia Góra – Mysłakowice – Łomnica – Wojanów – Dąbrowica – Jelenia Góra, (20 km)

ew. II opcja:

Jelenia Góra – Mysłakowice – Łomnica – Wojanów – Maciejowa –  Grabarów - Jelenia Góra (30 km)

 

Szczegółowy opis trasy:

Zbiórka o godz. 11.00 ul. Kochanowskiego 18 (przy „Żeromie), przejazd parkowymi ścieżkami na trasę rowerową w kierunku Mysłakowic, w Łomnicy zjazd ze ścieżki rowerowej, dojazd do Wojanowa, przejazd obok zbiornika wodnego „Żwirownia” do Dąbrowicy, przy markecie Cash&Carry przejazd do ul. Kochanowskiego – koniec trasy.

ew. II opcja:

jw. do – Wojanowa. W Wojanowie na wysokości pałacu wjeżdżamy w ul. Jana Dzierżonia i kierujemy się do Maciejowej. Ścieżką rowerową dojeżdżamy do Grabarowa, kontynuujemy jazdę do osiedla „Zabobrze”, stąd dojeżdżamy do ul. Kochanowskiego 18 – koniec trasy.

--------------------------------------------------------------

Nasze zajęcia rowerowe  mają na celu promocję kolarstwa górskiego, tras turystycznych i szlaków rowerowych w okolicach Jeleniej Góry . Jednocześnie stanowią doskonałą okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu i pracy nad kondycją fizyczną.

 

Ofertę kierujemy do osób samodzielnie poruszających się na rowerze, znających zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

 

Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę, lub zamiennie w niedzielę, w okresie od 5 maja do 30 czerwca (ew. zmiany terminów mogą wynikać z przyczyn od nas niezależnych, np. warunki pogodowe). Wyjazdy będą miały charakter turystyczny, będą zróżnicowane czasowo, co wynika z długości i trudności objeżdżanej trasy.

 

Koszty transportu pokrywają uczestnicy we własnym zakresie (np. bilet PKP, wyciąg w Harrachovie) oraz opłacają składkę członkowską w wysokości 30 zł / os/1 wyjazd (rodzeństwo: 25 zł/os/1 wyjazd).

 

Miejsce i godzina zbiórki oraz trasa / szlak rowerowy zależeć będą od warunków pogodowych i ew. od rozkładu jazdy PKP.

 

OBOWIĄZUJĄ KASKI ROWEROWE !!!

Opisy poszczególnych tras systematycznie, odpowiednio wcześnie będziemy zamieszczać na tej stronie, oraz na naszym Facebookowym profilu.